Kategorie
---
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Do poczytania
Jakie wybrać listwy LED do kuchni? 0

W każdym domu powinna panować jak najbardziej przyjazna atmosfera, która sprzyja relaksowi oraz skupieniu w razie pracy wykonywanej z miejsca zamieszkania. Pomieszczenie kuchenne jest w tym względzie zdecydowanie najbardziej wymagające. Wedle większości osób to właśnie w kuchniach spędza się najwięcej czasu podczas wykonywania typowych, codziennych czynności. Przyrządzanie potraw oraz wspólne spożywanie gotowych już posiłków w kuchni lub w jadalni jest sposobem na długie rozmowy i konwersacje, które są w większości przypadków bardzo interesujące dla wszystkich domowników. Właśnie dlatego w kuchniach warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego oświetlenia i postawić na nowoczesne i atrakcyjne rozwiązania, które nie tylko dobrze oświetlą całe pomieszczenie, lecz będą także sprzyjać w kwestii panującej atmosfery. Listwy LED nie bez powodu są obecnie jednym z najpopularniejszych wyborów stosowanych zarówno w domach, jak i mieszkaniach.

Zawsze warto zadbać o domowe wnętrze

W domu siłą rzeczy zawsze spędza się najwięcej czasu, który wykorzystuje się na rodzinne rozmowy lub wspólne spędzanie wolnych chwil na oglądaniu telewizji czy słuchaniu muzyki. Wielu ludzi nie dba odpowiednio o wyposażenie swoich wnętrz, skutkiem czego mieszkają w domach, w których panuje niezbyt przyjemna atmosfera. Ogromny wpływ na nią ma między innymi rodzaj umeblowania, kolorystyka oraz zastosowane akcesoria i dodatki. Nie można jednak zapomnieć o oświetleniu, które to szczególnie wieczorem bywa jednym z najważniejszych czynników wpływających na panującą atmosferę.

Sercem każdego domu jest...kuchnia!

W każdym mieszkaniu szczególnie istotne jest pomieszczenie kuchenne. To właśnie w nim toczy się rodzinne życie. Wiele osób błędnie zakłada, że najważniejszą przestrzenią w każdym domu lub mieszkaniu jest salon. W pokoju dziennym co prawda można odpoczywać, oglądać telewizję lub słuchać muzyki, jednak to w kuchni przygotowuje się wspólnie posiłki, co stanowi bardziej angażującą czynność, która w wielu przypadkach zdecydowanie łączy domowników. Pomieszczenie to jest jednocześnie jednym z najtrudniejszych w aranżacji, gdyż stylistyka oddaje miejsce praktyczności. Przechowywanie naczyń, sztućców lub innych akcesoriów, przypraw i urządzeń kuchennych wymaga dużej ilości wolnego miejsca, którego brakuje szczególnie często w małometrażowych kuchniach w blokach mieszkalnych. Istotne jest także oświetlenie, które może pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na aranżację i tym samym także na atmosferę.

Listwy LED – nowoczesne i atrakcyjne źródło światła w każdym domu

Listwy LED stanowią element światła uzupełniającego, które stosuje się w danym pomieszczeniu nie ze względu na zwiększenie ilości światła, lecz ze względu na jego podkreślenie. Są to akcesoria występujące w setkach różnych wariantów, dlatego często ich wybór jest trudny i czasochłonny. Listwy różnią się między innymi długością, liczbą pojedynczych diod LED, a także możliwą montażu w poszczególnych elementach wyposażenia wnętrza. Listwy wielu projektantów montuje bezpośrednio pod szafkami znajdującymi się w górnej części kuchni, które rozświetlają miejsce służące do przygotowywania posiłków i potraw. Listwy są cienkie, wąskie i bardzo łatwo montuje się je w większości miejsc, dlatego też z ich odpowiednią instalacją z pewnością poradzi sobie każda osoba zainteresowanych majsterkowaniem. Warto także zauważyć, że montażem listew LED zajmują się także specjalne firmy oświetleniowe, które podczas instalacji zwracają uwagę na wszelkie, nawet najmniej istotne szczegóły.

Jakie listwy LED warto zakupić i czym się kierować podczas ich wyboru?

Listwy LED, znane także jako taśmy ledowe, występują przeważnie pod postacią wstępnie dociętych taśm, które są przeznaczone do natychmiastowego montażu w domowych warunkach. Na taśmie znajdują się pojedyncze źródła światła w postaci żarówek LED, które mogą być ułożone bardzo blisko siebie lub nieco oddalone. Od tego zależy siła generowanego światła. Diody mogą znajdować się na zewnątrz, dając największą ilość światła lub też za osłoną wykonaną przeważnie z półprzezroczystego tworzywa, które zapewnia załamanie światła i zmniejszenie jego natężenia.

Zwróć uwagę na moc światła danej listwy LED

Podstawowym kryterium wyboru listwy LED powinna być moc generowanego światła. Parametr ten przeważnie wyraża się w watach (W) na metr bieżący listwy, który dobrze opisuje możliwości oświetleniowe danego modelu. Dla przykładu taśma o mocy wynoszącej 5W/1mb listwy będzie idealnym wyborem, jest uzupełnienie oświetlenia i rozświetlenie tylko konkretnej części danego mebla. Taka moc generuje tylko lekką poświatę, która skutecznie podkreśla aranżację kuchenną i jest przeznaczona do zastosowania np. z lampą sufitową. Z kolei moc 12W/1mb będzie odpowiednia do zastosowania w pomieszczeniach kuchennych, w których brakuje światła. Takie listwy dość intensywnie świecą i w dużym stopniu wpływają na atrakcyjność danego pomieszczenia. Można także w sklepach znaleźć jeszcze mocniejsze modele, nawet do 200W/mb, które już mogą służyć jako podstawowe oświetlenie każdej kuchni.

Najistotniejsza jest zdecydowanie barwa światła

Poszczególne listwy LED różnią się także barwą światła, która w ogromnym stopniu wpływa na efekt końcowy i możliwość zastosowania danej taśmy w obrębie konkretnego pomieszczenia kuchennego. Na rynku znajdziemy między innymi listwy generujące bardzo zimne światło, które wieczorem może przypominać błękitne. Taka brawa sprzyja koncentracji, lecz nie wpływa dobrze na samopoczucie domowników, dlatego używa się jej głównie w kuchniach firmowych lub w pomieszczeniach biurowych. Znacznie lepszym wyborem do kuchni domowej jest taśma LED w barwie dziennej. Jest ona zbliżona do światła słonecznego, dzięki czemu zapewnia rewelacyjną atmosferę, a przy tym także doskonale współgra z innymi źródłami światła. Na drugim końcu spektrum znajdują się ciepłe listwy LED, które generują światło o niskiej temperaturze. Takie oświetlenie wpływa pozytywnie na nastrój i atmosferę, dlatego przeważnie stosuje się je we wnętrzach, w których odbywają się rozmowy rodzinne czy odpoczynek. Znajdą jednak także zastosowanie w kuchniach, szczególnie jako oświetlenie dodatkowe i uzupełniające. Należy jednak mieć na uwadze dwie wady zastosowania światła o niskiej temperaturze. Pierwszym jest możliwość „gryzienia się” z chłodnym lub neutralnym oświetleniem, a także fakt, iż światło o niskiej barwie cieplnej nie zapewnia odpowiedniej widoczności podczas przyrządzania potraw.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium