Szybki kontakt: +48 818 847 171 info@skandynawskieuchwyty.pl

Biuro obsługi klienta czynne w dni powszednie w godzinach: Pn-pt 10:00-17:00

Kategorie
---
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Do poczytania

Rodzaje uchwytów meblowych. Jak dobrać odpowiedni uchwyt do mebli?

Dobór uchwytu nie kończy się na wybraniu odpowiedniego koloru. Ważne jest też rozmiar a czasami kształt, w zależności od przeznaczenia i miejsca w których chcemy go zamocować. W tym wpisie postanowiliśmy zebrać ważne informacje i podpowiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przed kupnem. Rozszyfrowujemy znaki i tłumaczymy, by wybór był prostszy.

100 lat Bauhaus Z UCHWYTAMI

W tym roku mija 100 lat od założenia wyjątkowej szkoły - Bauhaus. Przyjrzyjmy się dzisiaj jak wyglądało wnętrze, szczególnie kuchnia i użyte w niej uchwyty w zaprojektowanej przez mistrza Bauhausu - Ludwiga Miesa van der Rohe w FARNSWORTH HOUSE oraz w prototypie domu, perełce Bauhause z Weimeru - Hause am Horn.

Skandynawskie Retro

W krajach skandynawskich, które nie zostały aż tak zniszczone podczas II wojny światowej, sytuacja materialna była znacznie lepsza niż w Polsce, a i tak wybór mebli i dodatków do wnętrz był znacznie ograniczony. Przyjrzyjmy się dziwnym, ciekawym, ponadczasowym inspiracjom w stylu retro z północy.

Waluty
Wersje językowe
100 lat Bauhaus Z UCHWYTAMI 0

W tym roku mija 100 lat od założenia wyjątkowej szkoły - Bauhaus. Po przewrotach I wojny światowej Europejscy moderniści i rewolucjoniści myśli o sztuce postanowili połączyć siły rzemieślników i artystów, nadając nowy kierunek rozwoju sztuk pięknych. Chcieli by sztuka, piękno które niesie, wartości estetyczne i wrażenia które wywołuje, znalazła nośniki w codziennym użyciu. Tak oto studenci przenosili swoją wrażliwość już nie tylko na papier i płótno, ale kształtowali formy ze szkła, metalu, drewna, nadawali zwykłym przedmiotom niezwykłości.

Produkty, przedmioty, wyroby, dzieła powstające w szkole Bauhausu miały być proste, funkcjonalne, piękne, nowoczesne. Z czasem do tych założeń doszły myśli o technologii wytwarzania - tak, by idąc z duchem czasu, swoje umiejętności umieć przekładać na język maszyn. Produkty, miały dać się wytwarzać w produkcji seryjnej.

To Bauhaus oraz szerzej rozumiany modernizm, zwróciły się ku zwykłemu, mieszczańskiemu użytkownikowi. Już nie tylko ratusze i pałace, ale każdy dom, park, osiedle było docelowym miejscem dla sztuki. Nowoczesność miała być intuicyjna, ergonomiczna, wygodna, przyjemna i piękna.

Przyjrzyjmy się dzisiaj jak wyglądało wnętrze, szczególnie kuchnia w zaprojektowanej przez mistrza Bauhausu - Ludwiga Miesa van der Rohe w FARNSWORTH HOUSE oraz w prototypie domu, perełce Bauhause z Weimeru - Hause am Horn.

 

Haus am hord  kuchnia wnętrze

źródło: archdaily - haus am horn

Farmsworth hause ludwig mies van der rohe zewnątrz

kuchnia zblizenie Farmsworth hause

kuchnia wnetrze ludwig mies van der rohe farmsworth hause

źródło: https://readcereal.com/reflective-vessel/

W naszych zasobach znaleźć można również uchwyty, które są bardziej retro w swoim charakterze. Wybraliśmy kilka z nich:

uchwyt krawedziowy slim

uchwyt WOW 192

WOW 192

Uchwyt Manta MINI

Zrealizowałeś swój pomysł z wykorzystaniem naszych uchwytów?
Prześlij nam zdjęcia!


Jeśli nam się spodoba i wpisze się w klimat "Skandynawskich uchwytów"

udostępnimy go, zareklamujemy Twoją firmę!

#pięknowdetalu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium