[email protected]

Czynne: pn-pt 10:00-16:00

Kategorie
---
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Do poczytania
Wersje językowe

Drzwi przesuwne

0
Drzwi przesuwne

Nawet niewielkie mieszkanie może sprawiać wrażenie przestronnego i jednocześnie zapewniać domownikom chwile prywatności. Mały metraż w żaden sposób nie ogranicza ilości aranżacji i nie wymaga zrezygnowania z intymności. Wystarczy skorzystać ze sprytnego i funkcjonalnego rozwiązania – drzwi przesuwnych do pokoju.

Część inwestorów decyduje się już na etapie wykańczania nowego domu na praktyczne drzwi przesuwne, inni postanawiają skorzystać z tej opcji dopiero podczas generalnego remontu. Rezygnacja z tradycyjnych drzwi pozwala zaoszczędzić miejsce, rozsądniej zagospodarować przestrzeń i wprowadzić poważne, stylistyczne zmiany. Jeśli chcesz wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać potencjał drzemiący w nietypowych, nowoczesnych rozwiązaniach, przychodzimy z pomocą.

Spis treści:

  1. Drzwi przesuwne – aranżacje oszczędzające miejsce w domu
  2. Jakie rodzaje drzwi przesuwnych znajdziesz w ofercie?
  3. Drzwi na szynie – jakie wybrać?
  4. Drzwi przesuwne do pokoju jako dopełnienie stylu wnętrza
  5. Czy drzwi przesuwne do łazienki mają sens?

Jakie rodzaje drzwi przesuwnych znajdziesz w ofercie?

Nawet w tym wypadku wybór nie ogranicza się do jednego rodzaju. W grę wchodzą drzwi przesuwne naścienne, idealne do remontowanych wnętrz, do których można dopasować ozdobną, oryginalną klamkę lub niezauważalny system drzwi montowanych wewnątrz ściany za pomocą kaset. Wygodniejszym i prostszym do zainstalowania rozwiązaniem są szyny, widoczne i często stanowiące jednocześnie element dekoracyjny wnętrza. Jeśli jednak nie podoba Ci się pomysł zostawiania na widoku elementów konstrukcyjnych, wybierz opcję, która pozwala na ich ukrycie.

Drzwi wewnętrzne przesuwne naścienne z systemem kasetowym wymagają nieco więcej przestrzeni i zachodu przy montażu. Ich skrzydła chowają się w ścianie, dlatego konieczne jest przygotowanie odpowiedniej konstrukcji-zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych. Opcja ta jest chętnie stosowana w sypialniach ze względu na komfort i skromną elegancję.

Drzwi na szynie – jakie wybrać?

Ze względu na swoją specyfikę, w niektórych wypadkach lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne naścienne niż z systemem kasetowym. Szczególnie rekomendowane są wersje z szynami do małych pokoi, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy dodatkowej przestrzeni. Pozostająca na widoku szyna pozwoli zyskać miejsce, które w innym wypadku byłoby przeznaczone na stworzenie zabudowy dla systemu drzwi. Ten rodzaj wejścia doskonale sprawdza się też w reprezentacyjnych częściach domu jako oddzielenie części jadalnej od kuchni czy stylowe zaakcentowanie przejścia do innych pomieszczeń. Najlepiej prezentuje się to w kamienicach z obszernymi pokojami stworzonymi w układzie amfiladowym.

Wykonane z różnych materiałów, dające okazję do designerskiej kreatywności, wykończone oryginalnymi gałkami, drzwi przesuwne cieszą się ogromnym wzięciem. To wyraz nowoczesności i nietuzinkowego podejścia do wykończenia wnętrz i przestrzeni jako takiej. Odejście od tradycjonalizmu w tym wypadku wpływa pozytywnie na odbiór całości.

Drzwi przesuwne do pokoju jako dopełnienie stylu wnętrza

Stosowane już w starożytnych Chinach, Japonii oraz w Pompejach do wydzielania przestrzeni i zapewniania odosobnienia, drzwi przesuwne do pokoju coraz częściej znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Pod względem stylistycznym są uniwersalne, bo tak samo dobrze będą się prezentować w apartamentach i loftach, jak i w mikro-kawalerkach.

Tak zaprojektowane wejście pozwoli na swobodne i dobrze przemyślane wydzielenie strefy sypialnej w części salonu, oddzielenie kuchni i jej zapachów podczas przygotowywania posiłków od strefy wypoczynkowej czy po prostu zaakcentowania miejsc dla poszczególnych domowników.

Tym lepiej będą się prezentować drzwi przesuwne naścienne, im mocniej będzie zaakcentowana ich prowadnica na tle ściany. Za pomocą takich konstrukcji bez trudu można stworzyć „pokój w pokoju” bez kosztownych remontów i uzyskać miejsce na stylową biblioteczkę czy niewielkie biuro do pracy. Najciekawsze modele z powodzeniem można wykorzystać też jako element ozdobny, dopełniający całości założenia. Szczególnie mocnym, a jednocześnie miłym dla oka akcentem w ascetycznych, nowoczesnych domach jest stawianie na ramy w ciemnych kolorach. Wybierając drzwi do niewielkich pomieszczeń, postaw raczej na jednolite, jasne kolory, dzięki którym wnętrze nie będzie wizualnie ciasne.

Jeśli nie masz w mieszkaniu zbyt wiele miejsca, a chcesz zadbać o komfort i dobre samopoczucie domowników, drzwi przesuwne do pokoju załatwią sprawę. Miejsce, które dotychczas było niewykorzystane w przypadku tradycyjnych rozwiązań, teraz możesz zagospodarować na postawienie dodatkowego elementu wyposażenia – komody, szafy czy łóżka. To bardzo sprytny sposób na powiększenie dostępnej, cennej dla każdego, powierzchni.

Przyglądając się bliżej koncepcjom aranżacji przestrzeni o różnych rozmiarach, widać jeszcze jeden trend, którego nie można pominąć. Sporo mieszkań posiada genialne, małe skrytki i zakamarki, przeznaczane na garderoby, spiżarnie czy domowe piwniczki z winem. Najlepszy sposobem na subtelne wydzielenie tej przestrzeni są właśnie niezabierające miejsca drzwi. Ich użytkowanie w niczym nie zaburza codziennego korzystania z pomieszczenia, w jakim są umieszczone.

Czy drzwi przesuwne do łazienki mają sens?

Zapewne łatwo Ci wyobrazić sobie drzwi przesuwne, stanowiące wejście do poszczególnych pomieszczeń, pokoi czy składzików. Równie dobrze możesz pokusić się o zakup drzwi przesuwnych do łazienki z zamkiem. Dzięki nim jesteś w stanie zapewnić domowemu wnętrzu jednorodność stylistyczną, powiększyć dostępną przestrzeń i wpasować się w obowiązujące dzisiaj w architekturze trendy. Na wygląd takich drzwi wpływ będą mieć detale jak zamki, wykonane z różnych materiałów, oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej i formalnej. Takie drzwi, identycznie jak tradycyjne, zapewniają prywatność i odpowiednią, dodatkową wentylację pomieszczenia. Rewelacyjnie pomagają w odparowaniu łazienki po zażytej, gorącej kąpieli. Wielu osobom tak zabudowana przestrzeń jednoznacznie kojarzy się z luksusem domowego SPA.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium