[email protected]

Czynne: pn-pt 10:00-16:00

Kategorie
---
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Do poczytania
Wersje językowe

Jak dbać i konserwować uchwyty meblowe

0
Jak dbać i konserwować uchwyty meblowe

Uchwyty, wieszaki, haczyki, uchwyty na papier toaletowy, świeczniki czy inne elementy dekoracyjne mogą zostać z nami na bardzo długie lata i cieszyć się świetnością. Jednak produkty, które sprzedajemy są wykonane ze szlachetnych materiałów, często naturalnych, czasami surowych - niezabezpieczonych żadnym lakierem. Stąd ich powierzchnia może być nie odporna na zabrudzenia, może patynować lub się utleniać. Poniżej przedstawiamy sposoby pielęgnacji i odświeżania naszych produktów.


 

Jak pielęgnować uchwyty mosiężne?

Jak pielęgnować uchwyty miedziane?

Mosiądz to stop zawierający miedź. Obydwa te materiały to metale, które mają różne właściwości chemiczne, ale mają sporo wspólnego. Na przykład to, że niezalakierowane z czasem zaczynają się utleniać, patynować. Nabierają charakterystycznego zielonego nalotu. Chociaż mosiądz dobrze znosi kontakt z wodą, to nie lubi środowiska kwaśnego, więc dotyk naszych rąk, kwas cytrynowy lub żrące środki czystości mogą go bardzo uszkodzić. 

Chcąc utrzymać metalowe uchwyty do mebli w dobrej kondycji, musimy uważać na uszkodzenia mechaniczne!

Uchwyty lakierowane jak i z surowego metalu wymagają pielęgnacji. Najlepiej robią to delikatne środki czyszczące dedykowane do metali. W naszym sklepie oferujemy środek PUTS. 

PUTS to delikatny naturalny środek czyszczący stworzony przez nasze szwedzkie koleżanki, miłośniczki metali i pięknych dodatków, z myślą o uniwersalnym stosowaniu. Nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni, polecany do metali takich jak: mosiądz polerowany i szczotkowany, miedź, chrom czy stal nierdzewna. Dobrze poradzi sobie również z innymi materiałami, jednak zalecamy przeprowadzenie próby w niewidocznym miejscu.

Jak stosować PUTS:

 1. W celu ochrony skóry rąk i paznokci nałóż rękawiczki. Zabezpiecz też sąsiadujące powierzchnie (na przykład blat) w celu uniknięcia przebarwień.
 2. Usuń cały brud z powierzchni produktu, na przykład wstępnym przetarciem na sucho.
 3. Dobrze wstrząśnij butelką i nałóż kilka kropel na zwilżoną gąbkę lub szmatkę. Uwaga: materiał powinien być miękki. Nie wolno czyścić uchwytów szorstkimi "zmywakami" lub materiałami bardzo "kudłatymi".
 4. Przetrzyj produkt parę razy, okrężnymi ruchami. 
 5. Dokładnie wypłucz gąbkę lub ścierkę wodą.
 6. Przetrzyj przedmiot jeszcze raz zmywając dokładnie płyn.
 7. Wytrzyj czyszczoną powierzchnię do sucha z reszty środka i wody.

 

 


 

Jak pielęgnować uchwyty meblowe chromowane i ze stali nierdzewnej?

W przeciwieństwie do miedzi czy mosiądzu, chrom i stal nierdzewna nie utleniają się, nie będą więc patynować. Są jednak wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, więc prosimy pamiętać by nie stosować do ich czyszczenia twardych i szorujących materiałów. 

Do pielęgnacji polecamy nasz środek PUTS. Można oczywiście stosować inne pasty, kremy i mleczka dedykowane metalom. Ważną zasadą jest by produktów szczotkowanych nie traktować środkami do produktów polerowanych, gdyż mogą zacząć się błyszczeć.


 

Jak pielęgnować lakierowane uchwyty meblowe?

Uchwyty lakierowane, czyli na przykład stalowe, aluminiowe lub inne, pokryte warstwą kolorowego lakieru lub malowane proszkowo, na przykład białe, czarne, ale i złote, srebrne, miedziane, wymagają mniejszej uwagi z naszej strony. Można tak samo czyścić je środkiem PUTS lub zwykłą wodą z płynem do mycia naczyń. 

 


 

Jak pielęgnować produkty skórzane?

Uchwyty, wieszaki i inne produkty wykonane ze skóry naturalnej są długowieczne i mogą pozostać z nami na lata, jednak co jakiś czas wymagają renowacji i konserwacji.

 • Wyroby ze skór należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem oraz przemoczeniem. (światło słoneczne może powodować odbarwienia)
 • Skóra nie jest odporna na działanie potu, który może powodować odbarwienia na produkcie.
 • Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór naturalnych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia, niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia.
 • Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących, ale wyłącznie specjalnych środków przeznaczonych do konserwacji skór i materiałów.
 • Gorące, suche powietrze może wysuszać skórę, jeżeli nie jest odpowiednio impregnowana.
 • Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku skóry brązowej i naturalnej, która ma zwyczaj przyciemniać się w kontakcie z wodą.
 • Podczas czyszczenia używaj wilgotnej i wyciśniętej szmatki.
 • Po wysuszeniu produktu ważne jest, aby skóra mogła dobrze wyschnąć przed nałożeniem jakichkolwiek past lub kremów do impregnowania.
 • Impregnatów istnieje cale mnóstwo, jeżeli potrzebujesz pomocy, polecamy udać się do sklepu jeździeckiego lub z ekskluzywną galanterią, w którym otrzymasz szczegółową pomoc oraz odpowiednie materiały.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium