Kategorie
---
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Do poczytania
Skandynawskie Retro 0
Skandynawskie Retro

Poznajesz taki scenariusz?: Wchodzisz do zupełnie obcego domu, czujesz lekkie skrępowanie i niepewność. Jednak zapach witający Cię od wejścia jest trochę znajomy, jakby... babciny? Wchodzisz do pokoju, widzisz meble, które służyły Ci za lotniska i ścianki wspinaczkowe w dzieciństwie. Ten sam kolor, trochę inne ustawienie, może mniej szyb. Dalej przechodzisz do kuchni, w której znajome są nie tylko meble, ale nawet szklanki, talerze, czajnik, krzesła i stół. Morze trochę inny kolor szafek, trochę więcej metalowych elementów, ale ścierka w taką samą kratkę jak u Ciebie i Twojej babci.

Po czasach, w których nie było wyboru mebli i dodatków do wnętrz a jedynym stylem panującym we wnętrzach był "dostępny", nie ma dzisiaj już wiele śladów. Jednak wspomnienia i zdjęcia potrafią sprawić, że wracamy myślami do tamtych czasów i przywołujemy ich "ducha". Dziś meble z okresu PRL to relikty przeszłości, które zyskują na wartości. Kiepski design, słaba jakość, ale dobre, niemal niezniszczalne materiały. Czajnik, który można było przekazać następnemu pokoleniu, to dziś niewyobrażalna sprawa.


 

 

Tradycyjne dodatki kuchenne wykonywane były z drewna, ceramiki i metali lub trochę droższe ze szkła. Po naruszeniu ich przez czas lub nieostrożne ręce, naturalnym było spróbowanie wszystkich sił ku ocaleniu ich. Klejenie, szlifowanie, zszywanie, czy wykorzystywanie w nowy sposób. Wszystko, byleby ulubione i przydatne przedmioty pozostały w domu dłużej.

                         

         


 

Charakterystyczną częścią skandynawskich klasycznych kuchni są wiszące szafki ścięte pod skosem. Ich wyjątkowość porównywać można do rozsuwanej ławy. Figurowały w każdym domu. Przez jednych uwielbiane, przez innych omijane wzrokiem ze skwaszoną miną. Ich największa wada jest jednocześnie największą zaletą. Przez skos w pionie, nachylenie frontu do użytkownika, łatwo się je otwiera, nie uderza się w nie głową, powiększają obszar swobodnego dostępu. Oczywiście przy tym wszystkim mają mniejszą powierzchnię przechowywania oraz w połączeniu z przesuwanymi drzwiami, powodują czasami nieumyślne wypadanie rzeczy.

kuchnia retro skandynawska

 

kuchnia retro skandynawska 2 szara

 

kuchnia retro skandynawska 3 seledyn

 

To, co sprawia, że przedmioty nawet mocno wiekowe są wciąż atrakcyjne to przede wszystkim ich dobre wykonanie, z dobrych, trwałych materiałów oraz regularne czyszczenie i konserwacja. W dzisiejszym świecie łatwo można przesadzić z drażniącymi, agresywnymi środkami czyszczącymi, które trwale ingerują w powierzchnię przedmiotów lub ich wierzchnią warstwę ochronną.

                    

 

       


Przypominamy, że nasze uchwyty wykonywane są w Europie, przez wyspecjalizowanych producentów i wykonawców. Powstają z metali takich jak stal nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz, chrom lub innych materiałów szlachetnych, na przykład drewna dębowego, orzechowego i skóry garbowanej naturalnie za pomocą naturalnych, roślinnych odczynników. Staramy się, aby nasza oferta wzbogacała Państwa na długie lata, pozostawała na długo we wnętrzach domów i wśród rodzinnych wspomnień. 

Od pomysłu do reklamy

Zrealizowałeś swój pomysł z wykorzystaniem naszych uchwytów?
Prześlij nam zdjęcia!
Jeśli nam się spodoba i wpisze się w klimat "Skandynawskich uchwytów" udostępnimy go, zareklamujemy Twoją firmę!

#pięknowdetalu

źródła zdjęć: materiały własne, Pinterest, www.bonjourvintage.se,

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium