Kategorie
---
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Do poczytania
Wejdź w skórę 0
Wejdź w skórę

 

W naszej skórze

 

kolekcja skórzana

nasza skórzana kolekcja

Skóra jest materiałem, który powoduje wiele dyskusji o ekologii, traktowaniu zwierząt i przemyśle. Nasza skóra to materiał w 100% naturalny, ekologiczny, doceniony na całym świecie. Chcemy pokazać dlaczego. Zapraszam do lektury o zakątku pasji trwającej od pokoleń, pielęgnowanego rzemiosła i zajrzenia w kawałek historii wyrobów ludzi na północy.

Skóra wykorzystywana w naszych produktach, np. Loop, Loop strap, Royal Delux pochodzi ze Szwecji, z garbarni Tärnsjö Garveri. Oficjalna data założona to 1873 rok, chociaż tradycja rodzinna zaczęła się jeszcze wcześniej.

mapa

Uprzemysłowienie sprawiło, że wiele garbarni sięgnęło po tańszą i bardziej efektywną metodę traktowania skór, opartą na chemicznym trawieniu. Do skóry dodaje się związki chromu, przez co skóra po kilkudziesięciu godzinach zamknięta w beczce, jest zakonserwowana. Pozostało niewiele firm na świecie, które nie uległy pokusie łatwiejszego zysku i zostały przy tradycyjnych, naturalnych, roślinnych metodach garbowania skór.

zdjęcie historyczne garbarni


 

 

Z uwielbienia dla naturalności

Nasze skóry są garbowane roślinne, co niesie za sobą walory estetyczne oraz niezrównany zapach. Jeżeli lubisz zapach skórzanej torebki lub butów, zapewniam, że kontakt z naszą skórą to jeszcze głębsze doświadczenie. Tak produkowana skóra zostaje na dłużej. Starzeje się naturalnie, przy dobrej pielęgnacji może zostać nawet przekazana młodszemu pokoleniu.


 

 

 

Jak to się robi?

Początkiem drogi skóry są szwedzkie zwierzęta. Dobrze pielęgnowane, zadbane, dzięki czemu ich skóra nie nosi znaków szkodników, owadów, co pozwala nam wykorzystywać pozyskany materiał i wykorzystać go bardziej efektywnie. Skóra jest solona na mokro i pakowana na palety. Do garbarni przyjeżdża od zaprzyjaźnionych firm specjalizujących się w przetwarzaniu surowych skór.

Po pierwsze skóry muszą być poddane wapnowaniu. Ten bardzo ważny etap określa, czy produkt ma być miękką i elastyczna skórą tapicerską, czy sztywną. Proces trwa dwa dni, a odbywa się w specjalnych obracanych bębnach.

 

beczka

 pracownik

Kolejnie skóra zabierana jest przez mizdrownicę, która usuwa wszelkie ślady błonnika. W tym czasie wykwalifikowani rzemieślnicy przecinają części, tak by został jedynie materiał, kwalifikujący się jako premium. Każda skóra zostaje również oznaczona unikalnym numerem, oraz pobierane są próbki, w celach testów jakościowych.

 Aby skóra była bardziej giętka, poddaje się ją działaniu specjalnego enzymu, po czym rozpoczyna się proces opalania, co zajmuje kolejne kilka dni. Nasi przodkowie w garbarniach używali garbników wykonanych z kory dębu i mimozę. Dziś wytwarzamy kwas garbnikowy w ten sam sposób, osiągając nawet lepsze rezultaty. Jest to czasochłonne, ale naszym celem jest najwyższa jakość. Nasza skóra jest dzięki temu całkowicie wolna od chromu.

Połączenie garbników zostało opracowane w niezliczonych doświadczeniach naszych wysoko-wykwalifikowanych chemików. Każdy rodzaj ma swoją unikatową mieszankę. Po zakończeniu garbowania, mokre i ciężki skóry są najpierw prasowane w celu usunięcia wody i spłaszczenia powierzchni. Następnie skóra zostaje ogolona do pożądanej grubości za pomocą precyzyjnej maszyny. Aby upewnić się, że pożądana grubość jest odpowiednia, materiał jest na bieżąco sprawdzany ręcznie przez pracowników.

 

 

Wapnowanie i garbowanie usuwa cały naturalny tłuszcz, więc należy go podmienić. W zależności od rodzaju skóry stosuje się różne metody. Niektóre traktuje się tłuszczem w podgrzewanym młynie, inne barwi waniliowo. Następnie przychodzi etap suszenia. Niektóre typy skór wymagają gorącego powietrza, inne na przykład zostają rozciągane na ramkach, aby zachowały całkowitą gładkość. Skóry tapicerskie wędrują następnie do młyna który obraca je, w celu uzyskania pożądanej miękkości.

Doświadczeni sortownicy badają skórę i przycinają formaty. Jest to delikatny proces oceny całościowej estetyki, decydujący o jej wartości. Materiałowy przypisywana jest klasa jakości materiału, która waha się od II do Premium. Wszystkie skóry muszą spełniać nasze standardy.

Gotową skórę mierzy się za pomocą optycznego urządzenia pomiarowego. Proces ten często nazywany jest „the financial heart of the tannery(tłum. własne: finansowe serce garbarni), ponieważ określany jest wymiar skóry nadającej się do sprzedaży.

 

Naszą wizją jest wykorzystywanie naszego dziedzictwa, kunsztu w połączeniu z naturalnymi surowcami, by tworzyć produkt najwyższej jakości o możliwie najmniej wpływie na środowisko.”


 

Garbarnia jest doceniania przez wielu projektantów i producentów. Prócz naszych uchwytów, z ich skóry powstają meble, oraz na przykład siodła lub klasyczne teczki, paski, torby.

 

Zadbaj o swoje skórzane produkty

  • Wyroby ze skór należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem oraz przemoczeniem. (światło słoneczne może powodować odbarwienia)
  • Skóra nie jest odporna na działanie potu, który może powodować odbarwienia na produkcie.
  • Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór naturalnych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia, niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia.
  • Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących, ale wyłącznie specjalnych środków przeznaczonych do konserwacji skór i materiałów.
  • Gorące, suche powietrze może wysuszać skórę, jeżeli nie jest odpowiednio impregnowana.
  • Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku skóry brązowej i naturalnej, która ma zwyczaj przyciemniać się w kontakcie z wodą.
  • Podczas czyszczenia używaj wilgotnej i wyciśniętej szmatki.
  • Po wysuszeniu produktu ważne jest, aby skóra mogła dobrze wyschnąć przed nałożeniem jakichkolwiek past lub kremów do impregnowania.
  • Impregnatów istnieje cale mnóstwo, jeżeli potrzebujesz pomocy, polecamy udać się do sklepu jeździeckiego lub z ekskluzywną galanterią, w którym otrzymasz szczegółową pomoc oraz odpowiednie materiały.
 

Nowoczesna klasyka

Uchwyty Loop zostały wprowadzone na rynek późnym latem 2015 roku i od razu odniosły sukces. Perfekcję tego rozwiązania można określić poprzez mnogość podobnych rozwiązań, dostępnych w wielu miejscach, oczywiście z innego materiału. Kolekcja dzisiaj jest bardzo obszerna, można łączyć ze sobą elementy różnego kształtu i zastosowania. Kształt pętli w wieszakach Loop Strap, w połączeniu z doskonałym materiałem, rozbudza wielość możliwych zastosowań poza zamierzonym. Dzięki naturalnemu i przyjemnemu materiałowi uchwyty ze skóry nadają się zarówno do eleganckiego i ekskluzywnego gabinetu, kobiecej toaletki, a nawet do pokoju dziecięcego.

inspiracja

detal uchwyt

skorzane

Loop StrapLoop strap2

 

Od pomysłu do reklamy

Zrealizowałeś swój pomysł z wykorzystaniem naszych uchwytów?
Prześlij nam zdjęcia!
Jeśli nam się spodoba i wpisze się w klimat "Skandynawskich uchwytów" udostępnimy go, zareklamujemy Twoją firmę!

#pięknowdetalu

 

Materiały pochodzą ze strony garbarni - http://www.tarnsjogarveri.com/wip/en/

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium